ידע > מאמרים > צמיחה רוחנית מתוך האיזון העדין

התקרבות לאיזון העדין.

התנועה שבין וודאות לספק היא משחק החיים. המודעות לכך יוצרת התקרבות אל האיזון העדין בצמיחתנו הרוחנית, צמיחתנו האישית, ההתמזגות עם הנשמה.

במציאות האינסוף של עץ החיים לא קיים ספק. במציאות זו קיימת אהבה והרמוניה אינסופיים, קיים אור.
תיקון הפער הוא הפיכת ספק שמקורו בעץ הדעת לוודאות באור, בבורא, מקור הכל.

האנושות בתהליך של חזרה למודעות של מציאות עץ החיים דרך שינוי המודעות ואימוץ התפישה של עליונות הרוח על החומר.
ככל שהאמצעי בו אנו משתמשים מורכב מהאמצעים של עץ החיים, הוא מוטען בכוונה מוארת יותר ויהיה יותר אפקטיבי עבורנו בצמיחתנו חזרה למהות שלנו, לנשמה.

יחד עם זאת יש בכוחנו לנטרל את האלמנטים השליליים, אלו שמקורם במציאות עץ הדעת ואינם משרתים אותנו.

אמצעים קונבנציונליים הם בד"כ קשורים לשיטות שנבדקו והוכחו בגישה מדעית ואמצעים אלטרנטיביים בד"כ כוללים חלק נכבד של התבססות על אמונה או ידיעה פנימית שמעבר להוכחות שכלתניות. אם כי כיום ישנה חפיפה רחבה שהולכת וגדלה בין אמצעי ריפוי אלטרנטיביים ובין הוכחות ומחקרים מדעיים. דוגמה לכך הוא פרופ' וויליאם טילר, פיסיקאי שהיה פרופ' בהנדסת חומרים באוניברסיטת סטנפורד וכיום הוא חלוץ במחקר ופיתוח בתחום של פסיכו-אנרגיה. לשיטתו ישנן שתי מציאויות או רמות מציאות שונות, האחת פיזית יותר והשניה יותר מושפעת מהכוונה האנושית. טילר מסביר את המחקרים והתאוריות שלו בשפה מדעית בגיבוי של ניסויים ותוצאות. למי שמעוניין להרחיב בנושא, אני ממליץ על המאמרים (White Papers) שלו באתר זה:

http://www.tiller.org/

למעשה בכל אמצעי שנשתמש בו יהיה אחוז מסויים אלטרנטיבי ואחוז מסויים קונבנציונלי.

נשיקה היא בעיני אמצעי ריפוי עם אופי אלטרנטיבי נפלא למרות שיש בה גם מרכיב פיסי קונבנציונלי. מה שנותן לנשיקה את האופי האלטרנטיבי שלה זה הרגש והמודעות שנלווים אליה.

הדיאגרמה שלפנינו מציעה אפשרות לבדוק עם עצמנו היכן אנו ממוקמים היום מבחינת הכלים עליהם אנו נשענים בחיינו ולאן אנו רוצים להגיע מתוך הבנתנו, רצונינו ותפישתנו.

התקדמות מאוזנת באה מתוך אותנטיות נבונה ויושרה פנימית שלנו עם עצמנו.

הבסיס לחיזוק הוודאות בקרבנו היא האמונה הפשוטה כי האור תמיד תומך ונוכח בתהליך שלנו.
את כל זאת האור עושה ללא תנאים ובאופן רציף עד שנתמזג איתו.

כדי שזה יקרה, עלינו לקחת אחריות ולהתאמץ בעבודתנו הרוחנית, שמהותה, הפנמת השעורים ותובנות = הרגשות הגבוהים שבחרנו לקבל דרך ההתנסות בחוויות פיסיות.

בהסתכלות כוללת, עברנו גלגולים ואנו נמצאים במקום מאד מקודם בהתפתחות שלנו ברמת הנשמה כיחידים, כקבוצות וכאנושות. ביכולת שלנו להרכיב את החלקים ולסגור את המעגלים שיפתחו בפנינו את השערים להיזכרות במקור שלנו ולהתחבר מחדש למה שנועדנו להיות.