ידע > מאמרים > מהו תקשור?

תקשור היא מלשון תקשורת. כשתקשור מתבצע נכון, הוא יכול לשמש ככלי עזר נפלא להתפתחות אישית.

תקשור הוא קבלת מידע ממקורות שונים. אנו יכולים לתקשר עם השכל, עם האגו שלנו, עם התת מודע או עם הנשמה שלנו. אנו בכל מקרה מתקשרים עם כל אחד מהחלקים שציינתי אצל אנשים אחרים. אנו בדרך כלל לא יודעים בדיוק עם מי או עם מה אנחנו מתקשרים אבל אנחנו כן יכולים לפתח רגישות לזיהוי המקור של המחשבות שמגיעות אלינו דרך התקשור.

באגו, בשכל ובתת מודע שלנו יש מידע חיוני שיכול לסייע לנו מאד ובאופן טבעי אנחנו כל הזמן מתקשרים עם חלקים אלו בצורה אוטומטית. מומלץ מידי פעם לבקש להגיע לבהירות מחשבתית טהורה יותר מהרגיל ולתקשר עם המקור שלנו, עם החלקים היותר גבוהים רוחנית שבתוכנו כמו הנשמה, העצמי הגבוה, ההדרכה הגבוהה שלנו או איך שתבחרו לקרוא לזה.

ככל שאנו פחות מוטרדים ממחשבות יומיומיות ויותר מרוכזים בתוכנו, קל לנו להתחבר למקורות גבוהים יותר בתוכנו, כמו הנשמה שלנו. לצורך כך אפשר להשתמש בטכניקות של דמיון ומדיטציה. המטרה היא להרגיע את התודעה שלנו כדי להגיע לרמת רגישות גבוהה בהקשבה שלנו פנימה. ככל שהמקור איתו אנו מתקשרים יותר גבוה רוחנית, המידע שאנו מתקשרים יהיה יותר חד ומדויק עבורנו. אנו נוכל לקבל הארה על הנקודות והפרספקטיבה שמומלץ לנו להתייחס אליהם.

דוגמה לאחת הדרכים למדיטציה להשקיט את התודעה היא שימוש בכח ההצהרה וההתכווננות, לאחר שעוצמים עיניים ולוקחים כמה נשימות עמוקות, מרפים את הכתפיים ואומרים בלב: "אני מבקש להתחבר לנשמה שלי ולהדרכה הגבוהה שלי". ישנן וריאציות רבות שעשויות לכלול פרוצדורות שונות לפתיחת ערוצי האנרגיה והצ'קרות. לכל אדם יכולה להיות דרך ייחודית שבה הוא אישית מצליח להתחבר הכי טוב.

תמיד תהיה מעורבות של מערכת האמונות שלנו המשולה לפילטר של הצינור הדמיוני שלנו שדרכו עובר הידע. לכן חשוב לקחת בערבון מוגבל כל מידע שמתקבל. גם כשאנו מצליחים לטהר את עצמנו ולהיות צינור נקי למידע שמוזרם אלינו ממקורות גבוהים כמו הנשמה, תמיד זה יעבור דרך פילטר כלשהו שבמקרה הטוב כולל מעט אמונות עתיקות ופחדים מאד מודחקים. יחד עם זאת תקשור הוא כלי שמאד יכול לעזור לנו להתפתח ולשם כך יש לזרום ולאפשר לעצמנו להאמין לכל הפחות במהות של המידע שיורד אלינו גם אם אנו מטילים ספק בפרשנות שמשתמעת ממנו.

ההדרכה לרוב נמנעת מלרדת לפרטים טכניים של איך לבצע ויותר מדברת על המשמעויות והלמה של הדברים. אדם שמיומן בתקשור לאחרים ועושה לנו תקשור יכול להאיר לנו על נקודות שיש לנו התנגדות פנימית לראות או להבחין בעצמנו. ככל שאנו מאמינים יותר ביכולות של אותו אדם, כך אנו עשויים לקחת ברצינות את מה שהוא מתקשר עבורנו. אולם יש לקחת בחשבון שתי הסתייגויות:

1. המידע הכי נכון לנו נמצא כבר בתוכנו. הוא זמין לנו אם נסכים להתחבר ולהקשיב.

2. ניתן לקבל מידע משמעותי גם בתקשורת פשוטה עם אנשים.

לגבי נקודה 2, אנו בדרך כלל נוטים להמעיט בערך של תקשורת פשוטה שיש לנו עם חברים ומשפחה. הם יכולים להעביר לנו את מסרים מאד חשובים עבורנו שיכולים לקדם אותנו. אחת הסיבות לכך שאנו ממעיטים בערכן של תקשורות אלו היא הסגנון שבו המידע מועבר. בדרך כלל אנשים מדברים מתוך האגו שלהם ואנו מרגישים במעורבות הזו של אגו ופחדים שיש לאנשים שבאים איתנו בתקשורת ואז במקום להשכיל לקחת מתוך הדברים את מה שנכון עבורנו, אנו מבטלים ודוחים על הסף את כל הרעיונות שהוצגו בפנינו.

חשוב לזכור שלא משנה מה נאמר לנו בתקשור או בתקשורת ועד כמה המידע נראה מדויק או לא מדויק, תמיד הבחירה החופשית היא בידנו מה לעשות עם החיים שלנו, במה לבחור ואיך ללמוד את השעורים שלנו. לפי הקבלה אחת הסיבות שאנו בעולם הפיזי היא להסיר לחם בזיון, כלומר ביקשנו להרוויח בעצמנו את אנרגית האור ומכאן שכיבוד הבחירה החופשית שלנו היא לא רק זכותנו אלא גם תפקידנו.

התפתחות אישית היא תמיד תהליך מורכב ולנו כבני אדם יש נטיה לפרש דברים כטוב או רע, נכון או שגוי. אולם כדאי לאמץ את האמונה שהנסיבות של חיינו בכל רגע נכונות עבורנו בצורה כזו או אחרת. כלומר מכל מצב יש לנו מה ללמוד או לאן לגדול. זה עשוי להישמע קצת פרדוקסלי להבנה שהבחירה החופשית בידנו, אך השילוב של שתי התפישות למעשה יכול לתת לנו כח עצום בהתנהלות שלנו.

בין אם מתקשרים עבורנו או שאנו מתקשרים לעצמנו, עלינו לאמץ מתוך הדברים שמתקבלים את מה שמתאים לנו ולשחרר את מה שלא מתאים לנו. עלינו להיזהר מפירושים קיצוניים. אם הדברים מתקבלים בצורת ביטוי קשה ותובענית זה כנראה תקשור מהאגו ולא ממקומות גבוהים כמו הנשמה או ההדרכה. הנשמה או ההדרכה הגבוהה שלנו תמיד יאמרו את דבריהם ברכות, עם הרבה חמלה ואהבה, כך שהמילים יחדרו לנו ללב ויניעו אותנו ברוגע ובסבלנות.

תקשורת מוצלחת!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>