ידע > מאמרים > יישום חיי אמת

האמת היא שישנה מודעות אחת שהיא מקור הכל והיעד אליו אנו כמהים לשוב. למודעות זו יש מספר כינויים כמו מודעות הבורא, תודעת האחד, האהבה, האור, האינסוף.

הדיבורים על האמת ובפרט ויכוחים, מקשים על יישום חיי אמת. את האמת יש להיות ולחיות ע"י דוגמה אישית ואז ההשפעה שלה על הסביבה היא ברמת התת מודע. אי אפשר לכפות את האמת על אף אחד, כי גם אם תתקבל במקרה כזה, זה לא יהיה ממקום אמיתי. הפצת האמת יכולה להעשות רק דרך תדרי האור של אהבה.

יש להבדיל בין להתנהג בצורה אמיתית לבין לדבר על האמת. שני הדברים אינם מתמזגים בקלות כי בדרך כלל הדיבורים על האמת באים מהשכל ולא מהחיבור לנשמה. כשאנו מתנהגים בצורה אמיתית, זה לא משנה על מה אנחנו מדברים – בגלל שהמודעות שלנו במקום הנכון, אנו מפיצים אור של האמת האוניברסלית.

לתת לאור לעשות את העבודה
כשאנו מתמסרים לאור ולהדרכה שלו, אנו מאפשרים לאור לעשות עבורנו את העבודה שהוא כל כך רוצה לעשות באופן טבעי. הדרך לעשות זאת היא להיכנע לאור, להסכים שאנחנו באמצעות השכל שלנו מוגבלים ולבקש עזרה מהמקור הרוחני שלנו – בין אם נקרא לו האור, הבורא או משהו אחר.
כאשר אנו נושאים תפילת בקשה עם כוונה אמיתית, תשובות יתחילו לזרום אלינו, תפילתנו תיענה ואז יהיה עלינו להקשיב למסרים שיגיעו, לדבוק בהם ולהמשיך להקשיב.

אדם המתאפיין בהתנהגות כמו בנקודה A, הוא אדם שכביכול נמצא בדרך רוחנית בכך שהוא מרבה לצאת מאזור הנוחות שלו על מנת להשתנות ולהשתפר. עד כמה שהדבר יכול להיות חיובי, הוא לעיתים יכול לגבול בביקורתיות יתר, בהענשה עצמית ורגשות אשם ופחד.

אדם המתאפיין בהתנהגות כמו בנקודה B, הוא אדם שחי לפי האוטומט שלו, איך שבא לו. הוא לא בהכרח מתעניין בטובת הזולת ולרוב המחשבות ההישרדותיות מנהלות אותו. הוא אומנם "ראש קטן" אך יש בהתנהגותו מידה רבה של אותנטיות ביחס לאדם מנקודה A, שחושש להתבטא בחופשיות שמא זה לא יהיה "רוחני" מספיק.

אדם החי לפי התנהגות C, שהיא נקודת ביניים, הוא אדם שזורם עם החיים, משתדל להיות אדם טוב, אולם חסר לו את הדחף להיות במצב מואר. חסר לו ידע ויכולות יישום להיות במצב D.

מצב D זהו מצב של הרמוניה, של חיבור לאור ויישום חיי אמת. זהו מצב שבו האור והכלי לאור, הפנימי והחיצוני, מתמזגים לאחד – מצב של אחדות, שלמות. זהו מצב של חיבור לעוצמה הפנימית והאור שנוצר מכך מוקרן לכל עבר.