ידע > אבני החן

הקדמה

התקשורת האנרגטית היא התקשורת שמעבר למילים, התקשורת שמונעת מהכוונה הרגשית, אל מיגנוט של אנשים עם רצון פנימי כנה גבוה למימוש תכלית הבריאה. אבני החן שלפניכם הם איורים או תרשימים עם השראה. הם מביעים רעיונות שאפשר להבין ואף להרגיש מעבר להבנה שכלית. בעיון בתרשימים אלו, כדאי להתמקד במה שמקדם אותנו, כלומר, לשאול את עצמנו "כיצד רעיון זה עשוי לבוא לידי ביטוי בחיי?".

 

 


התפתחות המודעות האישית

לפעמים קורים לנו ארועים בחיים שעוזרים לנו לשכוח מי אנחנו… ואז מתגלה לעיננו פרספקטיבה חדשה של מהותנו. כשמתעוררים מהארה כזו, התמונה של מציאות החיים שראינו בצורה כל כך ממשית יוצרת אינטראקציה עם הדימוי העצמי האנושי המוגבל שלנו שהיה מושרש בהכרתנו עד אז. כגודל מידת הפתיחות שלנו לקבל את האמת המוסתרת מחושינו הרגילים, כך התוצר החדש שמתהווה בהכרתנו יהיה מואר יותר באמת. ככל שאנו מקבלים בברכה שינויים אלו, הפער בין הארה להארה מצטמצם והמודעות שלנו משתנה. אנו מבינים שאנו נמצאים במסע נצחי לגילוי ויצירת עצמנו. אנו מרגישים מילוי עצום מכך שאנו רואים את עצמנו כחלק מתמונה גדולה יותר. אנו מבינים שהכי כדאי לנו להתחבר למקור של מי שאנחנו באמת, אור ואהבה.

 


יישום חיי אמת

הדיבורים על האמת ובפרט ויכוחים, מקשים על יישום חיי אמת. את האמת יש להיות ולחיות ע"י דוגמה אישית ואז ההשפעה שלה על הסביבה היא ברמת התת מודע. אי אפשר לכפות את האמת על אף אחד, כי גם אם תתקבל במקרה כזה, זה לא יהיה ממקום אמיתי.
הפצת האמת יכולה להעשות רק דרך תדרי האור של אהבה.

 


צמיחה מתוך האיזון העדין

האנושות בתהליך של חזרה למודעות של עץ החיים דרך שינוי המודעות ואימוץ התפישה של עליונות הרוח על החומר.
ככל שהאמצעי בו אנו משתמשים מורכב מהאמצעים של עץ החיים , הוא מוטען בכוונה מוארת יותר ויהיה יותר אפקטיבי עבורנו בצמיחתנו חזרה למהות שלנו, לנשמה.

 


קיום בין פערים ופקקים

החיים הם כמו השתקפות מדויקת. ארועי החיים מזמנים לנו הזדמנויות לתיקון במחשבה ובמעשים שלנו.
אנו חווים חוויות ברמות שונות של תדרי אהבה. הגישה של תיקון מאפשרת להתקרב לשורש העניין ולכן אפקטיבית ביותר בהסתכלות הפנימית שלנו באינטרקציה ביננו לבין הזולת.

 


הבחירה החופשית ברצונותינו

When there is a will there is a way

מה שנחשב היה לבלתי אפשרי יכול לקבל הסתכלות מפרספקטיבה אחרת ובהחלטה שלנו להיות ליוצא מן הכלל ומשם לאפשרי.

החלטיות ! ! !

מה שנותן לי את הכח הזה הוא הידיעה שהבורא הוא אני, הוא בתוכי, הוא אכן מודעות שאני מאפשר לה למלא את תאי גופי ונשמתי. אני מנווט, אני יוצר, אני מחליט בנחישות והחלטיות כשאני מחובר לעצמי – אין ממה לפחד ולחשוש אם כי אין לבלבל בין פחד ליראה. אני מחליט להנות מהמשחק שבדרך. זו המשמעות של להיות ממוקד ומכוונן בסיבה.

 


הקשרים המתאימים לצמיחה

ישנה סינרגיה ביננו לבין הסביבה. קיומנו מחייב אותנו לבוא באינטרקציה אחד עם השני, ללמוד מכל סיטואציה ומכל אדם. איפה בחיים אנחנו נותנים לעצמנו להיות תלמידים? איפה אנו משמשים כמורים? את מי אנו מחשיבים כמורים שלנו? לאיזה קבוצות אנו משתייכים? אנו צורכים אנרגיה ומספקים אנרגיה עבור כל שלושת האלמנטים האלו. אפשר להשליך את המושגים לתא משפחתי, כאשר ההורה הוא המורה ובמקרים מסויימים אף התלמיד.

 


הקפיצה הקוונטית

הבורא לא יכול לעבור בנפרד מאיתנו למימד הבא, כלומר לכדור הארץ החדש. הבורא צריך לעבור בתוכנו. אנחנו מתבקשים לעבור עכשיו עם השליליות שלנו ונוכל לעבוד עליה משם. זה פחד גדול מאד של הרבה אנשים – שהם לא ראויים ולא מוכנים ולכן לא חוצים את המחסום.

אנו מתחברים לנשמה ע"י חיבור היצירתיות עם עשייה, חיבור מודעות הנשמה עם הגשמה פיסית. יחד עם האנשים שעוברים תהליך יזום זה איתנו, אנו משפיעים על עוד אנשים. תגובת השרשרת יצאה – באמצעות כוחות מודעות רב-מימדיים. במימד שאנו נמצאים בו בשעות הערות, עלינו יש יותר תפקיד של איפשור מאשר יוזמה. להצלחות שלנו בתקופה זו, השפעה עצומה. יש לנו עזרה ממלאכים וצדיקים רבים.

ישנו רעיון בחכמת הקבלה המדבר על מערכת שלושת הקוים. כאשר קו ימין מייצג את הרצונות של הנשמה לתת, קו שמאל מייצג את הרצונות של הגוף לקבל וקו האמצע הוא ההרמוניה המאוזנת בינהם.
בחיים אנו מתמודדים עם מגוון רחב של פרדוקסים. ההבנה והיישום של מערכת שלושת הקוים מסייעת להגיע לפתרון הפרדוקסים האלה, מינוי כל אחד מהחלקים שלנו לתפקיד שאליו הוא יועד, מקדם את השגת האיזון ההרמוני הנכסף ובמילים אחרות, זרימה הרמונית רב מימדית.

 


הפקת לקחים והפנמתם

המפתח לכל מודעות רוחנית היא התמקדות בשיפור עצמנו.
הזדמנויות לתיקון עצמנו, להתמרת הארועים בחיינו לשיעורים התורמים להתפתחותינו והתפקחותינו.
לכל שעור שעלינו לעבור יש מספר נקודות מבט ומגוון אפשרויות שלנו ללקיחת אחריות ועומק של הפנמת מה שאנו בוחרים להפנים דרך החוויה.

לעיתים אנו מזדחלים כמו זחל לאורך החיים בתחומים ומקומות כלשהם, אולי כמו עיוורים לפוטנציאל האמיתי שלנו. אזור היישורת בגרף מייצגת את התהליך שעובר הגולם. כלומר, כל עוד אנו נמצאים מתחת לרמת הסף הנדרשת, אנו משולים למצב של הגולם שעובר תהליך של התמרה ושיחלוף כל תאיו לתאים עם מודעות של אור לקראת הפיכתו לפרפר. כל פעם שהוא מגיע למידת הסף הנדרשת, הוא מתקרב למצב הפרפר ויש לו אף הזדמנות לעשות את הקפיצה, את השינוי למצב של פרפר.
פעמים רבות אנו בוחרים לאמץ ולהפנים חלק או חלקים מהשעור אבל נרתעים מלבצע את מלוא הקפיצה התודעתית. זהו חלק מתהליך של אימון והכשרה שאנו עוברים עד שנוכל באמת לבצע את מלוא השינוי ולבצע את הקפיצה שבדיעבד מסתבר שהיא נעימה וכייפית.

תרגיל:
1. בחר/י תחום בחייך שעולה לך. זה יכול להיות מערכת יחסים עם קרוב או נושא כלשהו כמו זוגיות, קריירה, משפחה וכדומה.
2. תאר בקצרה שעור שהיית צריך לעבור ומה למדת ממנו.
3. איפה בגרף לדעתך אתה נמצא בתחום שבחרת? כלומר באיזו רמת הפנמה אתה וכמה פעמים היתה לך הזדמנות לעבור כבר את השעור הזה…??