טיפולים > שיטת העבודה

שיטת העבודה של עוצמי בהתבקשות העוצמה הפנימית היא מותאמת אישית לכל אחד ואחד. אולם במהותה היא מבוססת על מתן אפשרויות חדשות לחשיבה והתקדמות בחיים. עוצמי עוזר למטופל להציג לעצמו אפשרויות חדשות לחשיבה, איך "לדבר" לעצמנו ואיך לעשות פעולות רוחניות שיעזרו לנו למשוך לחיינו את מה שאנו מבקשים.

המוטו הוא לחשוב ולהתמקד במה שמקדם אותי.
התמקדות = התקדמות
כלומר אנו מתקדמים בכיוון שבו אנו מתמקדים לכן כדאי לנו לחשוב ולהתמקד במה שמקדם אותנו. אולם רוב הזמן אנו לא ממש בשליטה על המחשבות שלנו. יש לנו מחשבות אוטומטיות שצצות בראשנו ועלינו להשקיט ולהרגיע כדי שהעבודה שלנו תהיה אפקטיבית. כשאנו במצב מדיטטיבי, קל לנו להתחבר למקור שלנו ולהאמין בחיבור שלנו אליו. זאת מיומנות שביכולתנו לפתח.
למשל אם נתמקד בחשיבה שלנו על כמה קשה ורע לנו, אנו עשויים להיות תקועים. זה לא נורא להיות תקועים, השאלה איפה אנו רוצים להציב את הגבול ומתי אנו מקבלים בחירה חדשה להתמקד בטוב וביש ומשם לצמוח קדימה.
- התמקדות מקדמת מתחילה בחזון, ביכולת לראות את עצמי ממקום גבוה יותר.
- אמונה שאנחנו יכולים להגיע לשם ולהצהיר על כך עם כוונה.
- תוכנית פרקטית ולעשות פעולות שמקרבות אותנו למקום החדש אליו אנו רוצים להגיע.
בכל תהליך של שינוי, כדאי לבקש ולהיות פתוחים לקבל עזרה בכל דרך אפשרית. קודם כל עזרה פנימית מכוחותינו הפנימיים שמחוברים למקור שלנו אבל גם עזרה ממקורות חיצוניים שיכולים לסייע לנו בכל שלבי התהליך: ביכולת לחזות, בהוצאת תובנות מתוכנו, בחיזוק האמונה, בתכנון ובהגדרת יעדים.